Vai Jūs vēlaties veicināt savu skolēnu interesi par dabaszinātnēm? Izmēģiniet šos materiālus savā klasē!

Katra paka ietver instrukcijas konkrēto metožu un rīku izmantošanai dabaszinātņu nodarbībās, kā arī nodarbību plānu paraugus un izdales materiālus.

Papildus iedvesmai, apmeklējiet mājas lapas sadaļu «Get Inspired!» («Iedvesmai!»), kur Jūs varat atrast:

  • Case Studies (Labās prakses piemēri): buklets ar 13 skolotāju stāstiem par projektā izstrādāto aktivitāšu īstenošanu klasē.
  • Good practices (Aktivitāšu piemēri): īstas pārmaiņas iedvesmojošu projektu un mācību aktivitāšu katalogs.

Ja jums nepieciešams atbalsts nodarbību plānu vai konkrētu mācību aktivitāšu īstenošanu, varat sazināties ar projekta koordinatoru savā valstī vai projekta vadītāju.

 

Visi materiāli ir izstrādāti sadarbībā ar skolotājiem, kas piedalījās pētījumā un definēja prasības materiāliem un aktivitātēm, kas var paaugstināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm. Vairāk informācijas pieejama pētījuma ziņojumos (kopsavilkums / pilnā versija).


Informācijas tehnoloģiju lietošana dabaszinātnēs

WG1 Tutorial ver2

Metodiskais materiāls skolotājiem: Kā digitālie rīki var iedvesmot skolēnus dabaszinātnēm 

Pamācības konkrētu lietotņu/ierīču izmantošanai dabaszinātņu nodarbībās. Tas attīstīts kā lietotājam draudzīgs ceļvedis, kas iepazīstina ar tehnoloģijām un lietotnēm konkrētā tematā, paredzētas noteiktai nodarbības daļai (datu vākšanai, eksperimenta rezultātu prezentēšanai u.c.)

 

Lejupielādē metodisko materiālu kā PDF datni.


Agrīna pētnieciskā izziņa

WG2 Tutorial ver2

Ceļvedis skolotājiem par pētnieciskās izziņas balstītu mācīšanos

Šis materiāls nodrošina informāciju, kas palīdzēs skolotājiem īstenot pētnieciskās izziņas metodes ar 6-14 gadus veciem skolēniem. Tajā atradīsiet ievadu par pētnieciskās izziņas metodēm, priekšrocības un ierobežojumus to izmantošanai, kā arī mācību aktivitātes izziņas prasmju attīstīšanai soli pa solim.

Lejupielādē bukletu kā PDF datni.

WG2 Lessons ver2

Nodarbību materiāli

Nodarbību materiāli dažādiem dabaszinātņu tematiem ir viegli izmantojami pateicoties skaidrām instrukcijām, darba lapām un izdales materiāliem. Saturs ir fokusēts uz vides tematiem:

Lejupielādēt visus materiālus


Skolēni ar nepietiekamām sekmēm dabaszinātnēs

WG3 Tutorial ver2

Dabaszinātņu nodarbību piemēri, ieteikumi pedagogiem un mācību aktivitātes

Šai materiālā pieejama informācija, kas palīdzēs skolotājiem saprast, kādēļ motivācija ir svarīga mācībām un kā motivēt skolēnus ar nepietiekamām sekmēm gūt panākumus dabaszinātnēs. Tas satur ievadu par skolēniem ar nepietiekamām sekmēm, pārskatu par dažādām mācību metodēm, kā arī nodarbību piemērus dažādiem dabaszinātņu priekšmetiem, ar fokusu uz vides tematiem:

  • Vides piesārņojums: Meksikas līča naftas noplūde
  • Augsnes kustība
  • Kādi šodien būs laikapstākļi?
  • Kā tikt galā ar atkritumiem
  • Gruntsūdeņu piesārņojums

Lejupielādē bukletu kā PDF datni.

 

Agrīna pētnieciskā izziņa